Pályaorientációs tanácsadás
Pályaorientációs, álláskeresési és szakképzési tanácsadás, munkavállalásra való felkészítése, rugalmas foglalkoztatás tanácsadás – tanácsadás az elhelyezkedési problémákkal küzdő, gyermekgondozásból visszatérő kismamák számára.
Informatikai műhelyfoglalkozás
A foglalkozások során a következő témákat érintjük: operációs rendszerek és szövegszerkesztés, illetve adatbázis kezelés, táblázatkezelés, excel és prezentáció.
Családtervezési, családszervezési előadássorozat
A mai családmodell és a családi szerep átalakult az elmúlt években, nem feltétlen a jó irányba (lásd csonka családok megnövekedett száma). A gyerekek fejlődését pedig nagymértékben befolyásolja, hogy milyen családban nő fel. Szülői feladatok felkészítése, a családtervezéssel kapcsolatos foglalkozásokra. Témakörök:
- Korszerű családtervezési módszerer,
- Élet a gyerek születése után, -
- Gyermek és a munkahely összeegyeztethetősége.
- A munkába állás előnyei, hátrányai a kisgyermek nevelése mellett. Mikortól érdemes gyermek mellett dolgozni, munkát vállalni?
- Mi a teendő, ha a kismamának nincs hová visszamennie?
- Hogyan keressen a kismama munkát? Állás-interjú szimuláció.
- A munkavégzés szerepe a családi életben, a munkavégzés hatása a gyermek és a család fejlődésére.
- Rugalmas munkavégzés és a családi élet összeegyeztetése.
- ______________________________________________________________________________
Önfoglalkoztatási tanácsadás
Általános piaci és vállalkozási ismeretek, vendéglátói pari és turisztikai ismeretek, kommunikációs ismeretek, munkaerő gazdálkodási ismeretek. A foglalkozásokhoz kapcsolódóan személyes tanácsadást nyújtunk. A tanácsadás célja, hogy a tanácsadáson részt vevő családok közösségeket hozzanak létre, és segítség egymást az önfoglalkozatás során.
Kismamák foglalkoztatása
Cél a rugalmas munkaszervezési módszerek elterjesztése a foglalkoztatásban. A foglalkoztatóknál távmunkában ellátható feladatok leválasztása, kiszervezése az otthon lévő anyukáknak, járulékkedvezmények igénybevétele, pályázati lehetőségek megismertetése. Szemléletformálás nemcsak a kismamák, hanem a cégek számára is szükségessé válik, így szemléletformálás is történik annak érdekében, hogy a kismamákat felé is nyitottak legyenek a cégvezetők.
Amennyiben érdeklődik a téma iránt, keresse munkatársainkat!
Az előadások helyszínéről és pontos időpontjáról érdeklődjön a Tanácsadó Központban!
_________________________________________________________________________________
Szupervízió
Mély szegény családokkal foglalkozó szervezetek közötti kapcsolat erősítése és képessé tenni a szakembereket az önálló esetkezelésre, a problémás szituációk önálló megoldására, kezelésére. Kooperáció és a hatékonyság fejlesztése.
_______________________________________________________________________________
Kompetencia és képességfejlesztés gyerekeknek, fiataloknak
Az iskolakerülés arányának visszaszorítása, a jobb érdemjegyek elérése, a motiváció erősítése, a megfelelő tanulási módszerek elsajátítása, a helyes értékrend kialakítása, a képességfejlesztés, a korai együttműködések és a szociális érzék erősítése révén.12-18 és 6-12 éves korosztálynak. Magatartás-problémák megelőzése,beszéd, mozgás, szociális érettség és értelmi funkciók fejlesztése,elmetorna, korrepetálása a gyerekeknek, tanulási motiváció erősítése, tanulástechnika fejlesztése, játékos foglalkozások
_______________________________________________________________________________
Szülői összetartás erősítése:
Kiegyensúlyozott pár-és családi kapcsolat, szenvedélybetegség megelőzése (alkohol, drog),állampolgári és hivatali ügyintézés, szociális és állampolgári készségek fejlesztése, gyermeknevelési praktikák,családi mediáció: problémák felvázolása, közös megoldás a mediátor részvételével, kisebbség és többség közötti mediáció,helyes pénzkezelés és adósságcsapda elkerülése program: családi bevétel-kiadás elemzése, célok kijelölése, hitelfelvétel és kondíciók megismerése, pénzügyi krízishelyzetek kezelése, tartós fogyasztási javak, vagyoni célok elérése, adósságkezelési tanácsadás, takarékoskodás.
_______________________________________________________________________________
Szülő-kisgyermek sarok:
Az anyák és a leendő anyák bevonása a programba és a fejlesztésük a gyermekekkel együtt. A program révén a szülőkkel együtt a gyermekek korai fejlesztése is megvalósul. A program nyitott, a foglalkozások témái: gyermeknevelés erősítése, türelem és odafigyelés fejlesztése, gyermek motiválása, családi „csapat” erősítése, kreatív foglalkozások
_________________________________________________________________________________________________________
Kiskertgazdálkodás:
A programba bevont családok önellátó képességét, bevételteremtő és jövedelemszerző tevékenységének fejlesztése. Gazdamentor segíti a családokat, feladata, hogy az első lépésektől segítse a programban résztvevőket, megismertessen velük egy új életszemléletet. A célcsoportot fokozatosan kell rávezetni a mezőgazdasági tevékenység jellegéből adódó közép- és hosszú távú tervezés és kiszámíthatóság szükségességére. Közösen kell kialakítani és folyamatosan növelni a résztvevők aktivitását, ezáltal biztosítva egy új impulzust az életkörülmények javításához. A résztvevők a megfelelő szakmai tudás mellett életvezetési tanácsokat, közösségfejlesztő tevékenységet és a környezettudatosság elsajátítását is megtanulják.
________________________________________________________________________________
A párkapcsolati attitűd, a családi élet fontossága, házasság és gyermekvállalás témájú foglalkozások
Konfliktuskezelés mediációval
A családi mediáció egy speciális módszer, amelynek lényege, hogy két fél vitájában – mindkét fél közös beleegyezésével – egy semleges harmadik fél – a mediátor – jár közben. Hatékonyan alkalmazható abban az esetben, ha a résztvevők igénylik a konfliktus rendezését, de nem találnak megoldást a vitára. A konfliktusok időben történő kezelésével elkerülhető a kapcsolatok végleges, helyreállíthatatlan megromlása és előidézhető a családi stabilitás.
_________________________________________________________________________________
Szemléletformáló fiataloknak a férfi-nő kapcsolatok fontosságáról
A családnak különleges szerepe van a társadalmi viszonyok újratermelésében, hiszen generációkon keresztül örökíti át értékeit, normáit, viselkedési szabályait. Az pedig, hogy az embereknek a család fontosabb a munkánál vagy az egyéb társas kapcsolatoknál, több szakirodalom is alátámasztja. A családok nevelési és képzési tevékenységükkel jelentősen hozzájárulnak a jövő generációja emberi és munkavégző képességének kialakításához, ez pedig az egész társadalom teljesítőképességének, a hosszú távú gazdasági növekedésnek és a fejlődésnek záloga. A jövő prosperitásának legalapvetőbb garanciája a család. Szükséges tudatosítani a szülőkben alkalmasságukat és felelősségüket a gyermekek nevelésére.
_________________________________________________________________________________